Miejscowe Spalanie Tkanki Tłuszczowej – Czy To Realne?

Miejscowe Spalanie Tkanki Tłuszczowej - zdjęcie brzucha

Każdy z nas, bez względu na to czy jest stałym bywalcem siłowni, czy też jest typem „kanapowca”, (którego jedyne doświadczenia ze sportem opierają się na oglądaniu wydarzeniach sportowych w telewizji), ma w swoim organizmie pokłady tkanki tłuszczowej.

Jedni mają jej więcej, inni mniej. Ilość tłuszczu zgromadzonego w naszym ciele zależy głównie od prowadzonego przez nas trybu życia. Właściwie zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna mogą nam w znacznym stopniu pomóc w walce z podskórnym przeciwnikiem.

Aby jednak podjąć walkę z nieprzyjacielem i w jak największym stopniu ułatwić sobie tą rywalizację, musimy poznać i zrozumieć pewne zasady.
Ulubionym miejscem gromadzenia się tkanki tłuszczowej są okolice talii oraz pośladków.

Osoby które chcą jak najszybciej pozbyć się tłuszczu z tych miejsc, zaczynają wykonywać mnóstwo ćwiczeń na wymienione partie, licząc na szybkie efekty. I tutaj wpadają w pierwszą pułapkę zastawioną przez naszego tłustego „przyjaciela” – tkanka tłuszczowa nie spala się miejscowo.

To nie my decydujemy z jakiej części ciała spalamy tłuszcz. To nasz organizm sprawuje nad tym kontrolę. Dlatego proszę tych którzy wykonują codziennie niewyobrażalne ilości brzuszków aby zaprzestali w swoich działaniach ponieważ mija się to z celem.

Dla naszego organizmu nie ma znaczenia jakiego rodzaju ćwiczenia wykonujemy. Równie dobrze możemy robić przysiady, wyciskać hantle czy podciągać się na drążku – proces spalania tłuszczu jest taki sam.

Organizm ludzki jest tak skonstruowany że w pierwszej kolejności pobiera energię z cukrów zgromadzonych w mięśniach i wątrobie, a dopiero następne w kolejności są tłuszcze.

Osoby liczące na szybkie efekty, szczególnie w kwestii pozbycia się fałdek tłuszczu z okolic talii, muszą się uzbroić w cierpliwość.

Będąc na redukcji, nasz organizm w pierwszej kolejności spali zapasy tłuszczu zmagazynowane w okolicach rąk, łydek później z okolic klatki piersiowej a dopiero na samym końcu z rejonów pośladków oraz brzucha

One Response to Miejscowe Spalanie Tkanki Tłuszczowej – Czy To Realne?

  1. Marty5 napisał(a):

    Dobrze wiedzieć 🙂 zawsze myślałam że można schudnąć tylko np z brzucha 😉

Dodaj komentarz