Jak Jeść Żeby Schudnąć?

Nie potrzebuję diety! Przecież się nie objadam a jednak nie mogę schudnąć. Bardzo wiele z nas ma problemy z efektywnym odchudzaniem. Często związane jest to z chęcią schudnięcia po ciąży, wrócenia do dawnej formy, którą straciłyśmy z powodu problemów zdrowotnych.

Być może potrzebujesz kilku rad na temat zdrowego odżywiania żeby szybko i skutecznie schudnąć. Najnowsze odkrycia pokazują, że ile zjesz zależy w dużej mierze od tego w jaki sposób jesz.

Wynika to z faktu, że za uczucie głodu w dużym stopniu odpowiedzialny jest mózg, to jak postrzegamy rzeczywistość, a nie do końca nasz żołądek. Jedną z rad na temat odchudzania jest używanie mniejszych talerzy – nałożysz mniej, ale twój mózg dostanie informacje, że zjadłaś całą porcję.

Odchudzanie to też jedzenie powoli – tutaj również działamy na mózg. Napełniający się żołądek poinformuje cie, że jesteś już najedzona. Co ciekawe, ważne jest nawet to gdzie siedzisz podczas jedzenia.

Wiele z nas pracuje w biurze i podczas lunchu udaje się do barku, bufetu albo stołówki, gdzie stoją gotowe dania. Jeśli usiądziesz tyłem do podawanych dań łatwiej ci będzie ograniczyć ilość spożytych kalorii.

Osoby o mniejszej wadze zawsze przed zakupieniem jedzenia dokładnie przeglądają ofertę. Warto poświęcić chwilę, a nie od razu nakładać co wpadnie nam w ręce.

Spożywanie niedużych kęsów i dokładne przeżuwanie jest dobre dla naszego zdrowia na dwa sposoby – odpowiednio rozdrobnione i wstępnie strawione pożywienie jest dalej przerabiane w sposób bardziej efektywny – ale również dla odchudzania. Znowu przesyłamy informacje do naszego mózgu, że zjedliśmy dużo ponieważ jedliśmy powoli.

Jeśli zastosujesz się do tych rad oraz innych informacji na temat zdrowego odżywiania i diet – sukces będzie już bardzo blisko.

Oczywiście nie ma sposobu na każdego, tak jak nie ma diety cud – efektywne odchudzanie nie zawsze jest efektowne, ale warto włożyć nieco wysiłku, żeby zobaczyć zachwyt panów i potencjalną zazdrość koleżanek.

Dodaj komentarz