Ile Ćwiczyć, Żeby Schudnąć?

Ile ćwiczyć, żeby schudnąć

Utrata zbędnych kilogramów to nie lada wyzwanie. Brzuch i pośladki, które hodowaliśmy latami, są zazwyczaj bardzo oporne i nie chcą tak szybko gubić tkanki tłuszczowej. Wiele początkujących, odchudzających się osób, zadaje sobie pytanie, ile trzeba ćwiczyć, żeby schudnąć. Dziś postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie.

Odpowiednie ćwiczenia

Błędem, który popełniany jest przez osoby początkujące, jest angażowanie się do ćwiczeń siłowych, zamiast do treningu cardio. Robienie brzuszków może tylko nadwyrężyć Twój kręgosłup, a z pewnością i tak nie będzie to spalanie tkanki tłuszczowej, jakiego oczekujesz.

Żeby zbudować piękne ciało, najpierw należy zacząć od pozbycia się tłuszczu, który obrasta mięśnie. Do tego celu z pewnością pomocna będzie dieta i dobrze dobrane ćwiczenia. Najlepiej było by, gdybyś zaangażowała się w bieganie, pływanie czy jazdę na rowerze.

Podczas takiej aktywności organizm zużywa dużo tlenu, a co za tym idzie mechanizmy metabolizmu zostają zaktywizowane.

Kiedy już uda Ci się schudnąć, możesz przejść do ćwiczeń rzeźbiących i ujędrniających. Tylko w tym momencie pojawia się pytanie: ile właściwie ćwiczyć? Okazuje się, że takim absolutnym minimum jest przynajmniej 45 minut 3 razy w tygodniu.

Idealnie byłoby, gdybyś mogła ćwiczyć co drugi dzień, a nawet 5 razy w tygodniu. Pozostawiając wolną powiedzmy środę i niedzielę. W takim tempie ćwiczenia dadzą efekty już po miesiącu.

Skuteczne odchudzanie, to przede wszystkim efekt systematyczności, żeby zobaczyć rezultaty, musisz przykładać się do tego, co robisz, stosować ćwiczenia oraz zmienić swoje żywienie.

Dieta z mniejszą zawartością tłuszczów zwierzęcych i białego pieczywa, nie tylko poprawi Twoje zdrowie, ale i będzie sprzyjać pięknej sylwetce. Jeśli nie zmienisz swoich nawyków żywieniowych, trudno będzie Ci osiągnąć i utrzymać pożądany efekt.

Wszak jesteś tym, co jesz, a skoro zjadasz tłuszcz i zapychające węglowodany, to nic dziwnego, że Twoja figura nie jest tak szczupła, jak byś tego oczekiwała.

Dodaj komentarz