Głodówka – dieta drastyczna

Głodówka

Walka ze zbędnymi kilogramami, to długa i ciężka praca. Nie każdy jest wstanie przetrwać na wybranej przez siebie metodzie odchudzającej i rzadko kiedy diety doprowadzamy do końca.

Nie jest to zbyt rozsądne rozwiązanie ponieważ może nam grozić efekt jo jo, a kilogramy, które wróciły do nas ze zdwojoną siłą jest jeszcze trudniej zgubić. Nie oznacza to jednak, że w tej dziedzinie nie możemy odnosić sukcesów. Wystarczy wybór dobrej metody, trochę cierpliwości i odpowiednia determinacja.

Niejedzenie a odchudzanie

Jeżeli na przykład należymy do osób, które zamiast nowoczesnych sposobów wybierają tradycyjne rozwiązania, to dieta głodowa może być doskonałą alternatywą. Warto jednak wiedzieć, że głodówka nie jest polecana dla każdego.

Ta metoda chociaż oczyszcza ciało i umysł nie może być stosowana przez osoby w podeszłym wieku, przez osoby schorowane, dzieci, matki karmiące i kobiety w ciąży.

Warto także zaznaczyć, że dieta głodowa zawsze powinna być skonsultowana z lekarzem specjalistą. Nie ma konieczności udawania się do dietetyka, już lekarz pierwszego kontaktu po ocenie naszego stanu zdrowia może nam pozwolić lub zabronić na tą metodę.

Poza tym do głodówki zawsze trzeba się solidnie przygotować. Osoby, które z dnia na dzień zaprzestają jedzenia postępują bardzo nierozsądnie i narażają się na różne przykre konsekwencje.

Profesjonalna głodówka rozpoczyna się już na kilka tygodni przez właściwą metodą. W tym czasie musimy przygotować nasz organizm na wprowadzane zmiany.

Dlatego też, należy pić duże ilości wody, herbatek ziołowych i oczyszczających. Powinniśmy także zrezygnować z jedzenia mięsa i przejść na bardziej płynne produkty. Nie warto również przyjmować tabletek wspomagających odchudzanie typu Calominal.

Na kilka dni przed dietą głodową należy pić koktajle warzywne i owocowe. Dopiero tak przygotowani możemy zacząć właściwe odchudzanie.

Dieta głodowa ma także swoje negatywne skutki. W pierwszym etapie odchudzania z naszego ciała będą się uwalniały toksyny i przez to możemy czuć się osłabieni, rozdrażni, a nasza kondycja skóry i włosów może się znacznie pogorszyć. Jest to normalne zjawisko, które po kilku dniach powinno ustąpić.

Dodaj komentarz